HERNÍ PRAVIDLA

16. února 2017 v 19:49 | Sony |  ZÁKLADNÍ
 • Po registraci nelze změnit historii, vzhled ani povahu postavy. Proto si nejprve pečlivě rozmyslete, co chcete ke své postavě napsat. (Výjimku ale tvoří rozepsání těchto atributů, to se smí. Mám pouze na mysli větší změny.)
Př.: *Před* Emilia je postava vysoká, měří 190 centimetrů, má modré oči a blonďaté vlasy.
*Po* Emilia je postava prťavá, měří pouze 150 centrimetrů, má zlaté oči a platinové bílé vlasy.
 • S tím souvisí dodržování povahy postav. Pokud máte v profilu napsáno, že je postava extrémní introvert a nebaví se s lidma, mělo by to tak být i při hrách, pokud hráč neučiní jinak. (Postavu může nějaký děj ovlivnit natolik, že to její povahu změní.)
 • Pokuste se poslouchat a respektovat adminy. Chtějí Vám pomoct, nikoliv Vám dělat ze života peklo.
 • Pokud nedodržíte pravidla, admini mají právo Vás potrestat či nasadit opatření, aby se to již neopakovalo.
 • Buďte trpěliví. I admini jsou pouze lidé a nikdo není bůh (vyjma vašich božských rodičů). Proto může trvat nějakou dobu, než se něco nedoplní či nepřidá.
 • Pokuste se o správný pravopis. Sem tam nějaká chybka nevadí - nikdo není dokonalý, avšak věty s extrémním počtem hrubek jednoduše bijí do očí a mohly by být ignorovány.
 • Přemýšlejte nad svou postavou jako nad reálným člověkem. Vy sami také nikomu nedáváte pusu jen tak na potkání...(doufejme..)
 • Nezapomínejte udělat mezi dvěma světy silové pole(tzv. Křišťálová stěna). Vaše aktuální nálada nemusí Vaši postavu nijak ovlivňovat, není to pravda? Totéž lze říci o tom, že Vaše postava ví jen to, co sama zažila.
 • Lepší dlouhé příspěvky než krátké. Druhý člověk by pak mohl snáze odpovídat a reagovat na post. Klidně můžete okecávat všechno okolo.
 • Maximální počet postav jsou 2, po domluvě s adminem lze udělat výjimku. Nepočítají se do toho mrtvé či zabité postavy, které jste měli. (Registrace druhé postavy je povolena nejdříve 3 měsíce po té první - vyjímkou je smrt postavy.) Tohle pravidlo neplatí pro adminy.
 • Nepoužívejte vulgární či urážlivá slova. Někdy pochopíme, že je Vaše postava taková, ale omezte používání těchto slov na úplné minimum.
 • Nezapomínejte, že je to jen hra.

HOW TO PLAY

 • Vaše postava si žije svůj život, i když za ni právě nehrajete. Samozřejmě ale nezapomínejte odcházet, když někam přijdete. Logicky také nemůžete být na dvou místech najednou.
 • Když padáte, něčeho jste se lekli nebo u jiných příležitostí, kdy se křičí, chcete, aby Vaše postava křičela, nemusíte napsat stopadesát "Ááááááááááááá!", pochopíme to i s dvěma. Jednoduše stačí, když napíšete, že postava křičí. Každý pak pochopí, že Vaše postava křičí "Ááá.." (Pokud ovšem nemáte originální křik)
 • To, že někomu podkopnete nohu neznamená, že musí vážně spadnout. Možná se mu podařilo včas uskočit. Z čehož vyplývá, že hrajete pouze za své postavy. Je přísně zakázáno cizím postavám omezovat jejich svobodné hraní, takže tu nechceme vidět žádné zlámané ruce, nohy ani vazy, pokud majitel postavy neučiní jinak.
 • Další smrtelnou chybou je odmlouvání adminům, kteří mají funkci vypravěče. Pokud Vám admin odvypravěčuje, že se například Vaše postava zraní, je zraněná a vy s tím nic neuděláte. Žádné odmluvy typu: "Ale tohle není fér!" nebo "Mně to nejde x já to tak nechci."
 • Je přísně zakázáno zabíjet cizí postavu, pokud o tom neví její majitel nebo naopak to hráč dané postavy nechce. Jak by se Vám líbilo, kdyby si nějaká postava nakráčela před tu Vaši a zabila ji? Pokud ale máte svolení z druhé strany, čili hráče dané postavy a ví o tom admini, máte právo ji zabít. Poté už hráč mrtvé postavy nemůže odmlouvat, že to tak nechtěl.
 • To, že vy něco víte - ať už pocity druhé postavy, předpovídáte děj apod. - neznamená, že to ví i Vaše postava. Prosím, neztotožňujte se s postavami.
 • Pozor na Mary/Gary Sue! Žádná postava není dokonalá! Každý máme své chyby, které utváří náš charakter. Registrace s 'dokonalými' postavami rovnou zamítáme.
Když Vaše postava něco dělá, píšete vše jako normální větu. Příklad: Emilia přišla do místnosti a rozhlédla se.
Když se Vaše postava nad něčím rozmýšlí, píšete do hvězdiček. Příklad: Emilia přišla do místnosti a rozhlédla se. *Hm, nikdo tu není...* Pomyslela si trochu překvapeně.
Když Vaše postava něco čte, píšete do /. Příklad: Emilia přišla do místnosti a rozhlédla se. *Hm, nikdo tu není...* Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uviděla na zdi nápis. Přišla blíže. /"Emilio, je pozdě. Jdi spát."/ přečetla nahlas nápis a pousmála se.
Když Vaše postava něco říká, píšete do přímé řeči. Příklad: Emilia přišla do místnosti a rozhlédla se. *Hm, nikdo tu není...* Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uviděla na zdi nápis. Přišla blíže. /"Emilio, je pozdě. Jdi spát."/ přečetla nápis a pousmála se. "Ksakru, vy jste ale nepochopitelní," řekla s úsměvem a zase odešla.
Pokud chcete něco říct a je to mimo hru - děj, který momentálně prožívá Vaše postava, napište // a pak Váš text. Příklad: Emilia přišla do místnosti a rozhlédla se. *Hm, nikdo tu není...* Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uviděla na zdi nápis. Přišla blíže. /"Emilio, je pozdě. Jdi spát."/ přečetla nápis a pousmála se. "Ksakru, vy jste ale nepochopitelní," řekla s úsměvem a zase odešla.
// Promiň, budu muset jít. Matka má něco na srdci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama