ZÁKLADNÍ INFORMACE

16. února 2017 v 19:16 | Drag/Sony

O HŘE

Dovolte, abych Vás oficiálně přivítal v Táboře Jupiter. Mé jméno je Drag a budu vás provázet tímto informačním místem.
Jako první vás seznámím s menu, které můžete vidět na levé straně. První kolonka MENU (opakování matka všeho možného) je věnovaná základním věcem, jež se týkají především hráčů. Jedná se například o výpis postav, registraci či další obecné informace RPG. Dále GAME, jak již název říká, se přibližuje především hře samotné, nyní již vaších postav, ale přímo do nich nezasahuje. Nachází se zde seznam systémových postav, titulů a prací, či alternativní banka Tábora. EVENTS je věnovaná akcím, které jistě budou probíhat. Aby tím pádem byli více na očích, vyhradili jsme jim speciální místo. A nakonec EXTRA je něco, co zpestří Vaši hru.

SCHOPNOSTI
Velmi časté téma. Každý bůh ovládá nějaké své božské schopnosti. Jupiter umí přivolávat blesky z nebes a Merkur je zase nadpřirozeně rychlý (veverka po kofeinu či Quicksilver). Otázkou ale je, umí tyto schopnosti vaše postava již od samotného začátku? Každá schopnost potřebuje učení. Abych vám to tedy vysvětlil blíže:
  • ZDĚDENÉ BOŽSKÉ SCHOPNOSTI - Schopnosti, které jsou zděděné po božském rodiči. Tyto schopnosti se u každého boha liší, proto se například syn Apolla nemůže naučit schopnosti, které jso zděděné potomkům Ceres. Dědičnost může být slabá i silná, proto se nemůže vyloučit, že se Neptunův syn nenaučí plavat. Záleží na tom, po kom je potomek více, zda po smrtelném či božském rodiči. Obvyklé je, že pokud polobůh nevyniká v nějakém zděděném oboru, vyniká v nějakém dalším (tím pádem pokud se syn Neptuna nenaučí plavat, je pravděpodobnější, že se naučí ovládat vodu - aneb hydrokinezi).
  • POLOLIDSKÉ SCHOPNOSTI - Tyto schopnosti jsou pro všechny polobohy a jsou schopni se je naučit všichni, mají-li v sobě božskou krev. Jedná se o přirozeně naučné ovládání zbraní, jízda na koni, lukostřelbu,... Jedná se především o více lidské schopnosti.
ZBRANĚ
Žádný polobůh se dosud nenarodil se zbraní v ruce (vyjma řeckého Herma a Herkula), takže se zbraně musí během života nějak získat. Některé zbraně dostane vaše postava již v lidském světě jako dar od rodiče, jiní je dostanou v Táboře Jupiter za nějakou službu. Důležité ovšem je, že v případě magických zbraní nemohou být odcizeny - automaticky se zase vrátí k majiteli (pokud ztratíte třeba magickou minci, vrátí se vám do kapsy; v případě větších předmětů se objeví například ve vašem pokoji). Mají velkou moc, avšak zbraněmi z čistého imperiálního zlata nelze zranit smrtelné bytosti. V Táboře Jupiter se nenachází ani jedna zbraň, patřící Táboru, která by byla z čistého imperiálního zlata. Většnou se jedná o slitiny ocele a imperiální zlata, případně božského bronzu a zlata, avšak to už je méně časté.

ATRIBUTY
Síla - určuje, jak je postava silná po fyzické stránce
Obratnost - četnost výhybů, kterého je postava schopna
Výdrž - myslí se tím, pokud bojujete s nějakou další postavou či příšerou, jak dlouho jste schopni vydržet jeho rány
Ovládání zbraní - obzvláště pro legionáře, kteří se rozhodli do rukou vzít si nějakou hmotnou zbraň
Ovládání schopností - ovládání schopností celkově, jak moc vás poslouchají a díky tomu budete schopni bojovat na magické bázi útoků
Vůle - pro vyvolávače (např. potomci Ceres si povolají karpose) nezbytné; čím silnější vůle, tím silnější vyvoláčův duch

... ZÁSADY, KTERÉ BY MĚL DODRŽOVAT KAŽDÝ RPG-HRÁČ
Ať už se nacházíte kdekoliv v tomto RPG světě, ať jste hráč či jste právě v roli své postavy, dodržujte pravidla slušného chování. Samozřejmě pokud je to v rozporu s charakteristikou vaší postavy (to platí, když máte za postavu grázla), je to pochopeno, avšak nikdy by to nemělo zajít až tak daleko, aby to nikoho citově nezranilo. Nikoho neignorujte a snažte se alespoň dát najevo, že ho berete na vědomí. Pokud hrajete nějakou hru ve skupině víc než dva hráči, nikoho nepředbíhejte a vyčkejte na jeho odpověď. Nikdo nesedí za monitorem 24 hodin denně, i když se jedná o démona. Po nějaké době, kdy se hráč nedostaví, lze poslat post a vynechat jeho odpověď.
Začínejte hrát až po oficiálním schválení postavy. Může pak nastat zmatek a celá příjemná atmosféra se kvůli nedorozumění zhroutí.
Vězte své chyby. Poprvé malé porušení nevadí, avšak opakované porušení by mohlo vyjít v trest. Jelikož oba admini jsou jakžtakž mírumilovní, nevzpírejte se svému trestu nebo ho ještě nezhoršujte. Admini si vyhrazují právo vás potrestat v případě porušení pravidel a zásad. Vy samozřejmě máte své právo objasnit případné nedorozumění a uchránit tak vaše čisté jméno. Rozeznávejte ale výmluvu a objasnění.
S tím je spojené, že pokud ve hře zasáhne vypravěč nebo něco určí NPC (non-player character = systémová postava), jeho slovo je nad to Vaše. Takže pokud nedokážete zapálit modrý ohýnek a prostě to ještě neumíte, tak to neumíte a tečka. Žádné "Ale já mám hodně IQ, já to měl umět."

BOHOVÉ A BOHYNĚ

Kdo je tvoje mamka, případně taťka a co vlastně umí kromě vaření? Je tvůj strýc populární nebo ne?

O TÁBOŘE JUPITER

Proč to není zrovna Miami Beach?

CESTOVNÍ BROŽURA TÁBORA JUPITER

Pozor na kapesné, zbraně a kelímky.

HERNÍ PRAVIDLA

TRIVIA, ANEB REÁLIE

FAQ, ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama